Korzyści dla dziecka płynące z używania tablicy suchościeralnej magnetycznej

Tablica to niezbędny element wyposażenia każdej klasy. Jak się jednak okazuje, wiele korzyści dla dziecka płynie z wykorzystania tego przedmiotu także w jego pokoju. Jest to bowiem narzędzie, które świetnie nadaje się do codziennej zabawy, ale i nauki. A jak wiadomo najlepszą formą nauki, jest właśnie nauka poprzez zabawę. W związku z tym warto zastanowi się nad umieszczeniem tablicy suchościeralnej magnetycznej w pokoju swojego dziecka, ponieważ niesie to za sobą wiele różnorodnych korzyści.

 

Tablica suchościeralna w domu

Jest wiele korzyści płynących z umieszczenia w pokoju dziecka tablicy magnetycznej. Po pierwsze może ono ćwiczyć na niej ruchy ręką. Próbując napisać pierwsze litery, czy wyrazy, albo narysować cokolwiek, dziecko ma styczność z bardzo ciekawą formą rozwijania motoryki małej. Zapoznaje się ono ze sposobem trzymania markera oraz z odpowiednią siłą nacisku na tablicę magnetyczną. Rysowanie na różnych powierzchniach, nie tylko kredkami na kartce, wpływa pozytywnie na zdolności poznawcze dziecka.

 

Tablica w domu pozwala również na rozwijanie kreatywności dziecka. Można po niej rysować i bez problemu zmazywać bazgroły. Dziecko najprawdopodobniej w ciągu dnia zamaże całą tablicę suchościeralną rysunkami. Łatwo można ją wyczyścić i warto zadanie to powierzać dziecku. Uczy się ono w takiej sytuacji porządku, odpowiedzialności i również ma kolejny kontakt z innym sposobem trzymania przedmiotu i siłą nacisku na gąbkę, potrzebną do wyczyszczenia tablicy.

 

Nauka na tablicy magnetycznej

Bardzo przydatną funkcją tablicy magnetycznej suchościeralnej jest możliwość przypinania do niej magnesów. Te może kupić w różnych kształtach i kolorach. Decydując się na magnesy z literkami, możemy w łatwy i przyjemny sposób uczyć malca od najmłodszych lat alfabetu. Ciekawym i skutecznym sposobem nauki rozpoznawania liter jest łączenie je w sylaby. Możemy więc połączyć na tablicy dwie literki, przykładowo: P i I. Pod powstałą sylabą możemy narysować wraz z dzieckiem ptaszka, po to, aby kojarzyło ono, że jest to wyraz dźwiękonaśladowczy. Dzieci podczas takich zabawa przy tablicy magnetycznej uczą się bardzo istotnych dla ich rozwoju umiejętności, takich jak czytanie i rozwijają swoją kreatywność.

 

Gry i zabawy na tablicy suchościeralnej magnetycznej

Na tego typu tablicy możemy wraz z dziećmi bawić się w różnego rodzaju gry. Część z nich może odbywać się przy użyciu magnesów. W wielu różnych sklepach z zabawkami dla dzieci dostać możemy magnesy o różnych kształtach i tematyce. Zazwyczaj są to magnesy piankowe, które nawiązują do zwierząt w lesie albo na farmie lub też do domów i rodziny. Dziecko może dowolnie poukładać je na tablicy magnetycznej tak, aby stworzyć własną historię.

 

Bez użycia magnesów również z łatwością możemy bawić się z naszym dzieckiem na tablicy suchościeralnej magnetycznej. Wiele znanych nam od dawna gier i zabaw można z łatwością przenieść na tablicę. Jest nią, chociażby niezwykle kształtująca i edukująca zabawa w państwa-miasta. Możemy w nią bawić się nawet na przemian z dzieckiem. Dzięki temu nauczy się ono nowych słów, które zna już dorosły i samo również wytęży szare komórki. To świetna zabawa dla nieco starszych dzieci!