Działalność w Hiszpanii- jak prowadzić własną firmę?

Własna firma za granicą to spore wyzwanie. Jednakże, na otwarcie firmy z Hiszpanii zazwyczaj decydują się osoby, które już trochę ten kraj znają. Aby rzeczywiście móc rozwijać się tutaj jako przedsiębiorca, trzeba jednak mimo wszystko wiedzieć coś więcej na temat obowiązujących przepisów prawa. W jaki sposób prowadzić działalność, jaką wybrać osobowość prawną w i jaki sposób najlepiej odprowadzać podatki? Własna firma budowlana w Hiszpanii wymaga od nas podjęcia kilku kluczowych decyzji na starcie. Nie mając pewności, co do tego, jaka decyzja będzie najlepsza- zawsze można skorzystać z doradztwa biznesowego i księgowego.

Prowadzenie firmy w formie spółki

Jedną z możliwości, na którą dość często decydują się startujący przedsiębiorcy jest założenie spółki w Hiszpanii. Daje to bowiem spore możliwości działania, na niejednokrotnie korzystniejszych warunkach od jednoosobowej działalności gospodarczej. W Hiszpanii- tak jak i w Polsce- istnieje kilka różnych rodzajów spółek, zarówno dla większych jak i mniejszych podmiotów. Poszczególne typy spółek różnicuje także zakres odpowiedzialności jej uczestników za losy podmiotu- mogą, ale nie muszą oni odpowiadać za nią całym swoim majątkiem.

Co ważne, ci, których interesuje spółka w Hiszpanii powinni wiedzieć, że stworzony został specjalny wariant tego podmiotu, który można założyć szybciej, a więc gdzie kwestie formalne zostały ograniczone do minimum. Jest to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w wersji dla nowych przedsiębiorstw. Najrozsądniej jednak jest przyjąć, że wszystkie procedury oraz sprawy formalne związane z rejestracją takiego podmiotu wynoszą około 6 tygodni czasu.

Co warto wiedzieć na temat spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?

Do takiej spółki można zaprosić wspólnika, jednakże dość dużym ułatwieniem jest to, że nie trzeba. Jeśli na ten moment nasza firma budowlana w Hiszpanii z założenia jest jednoosobowa, wcale nie zamyka nam to drogi do tego, aby móc prowadzić ją w formie spółki. To, co wyróżnia akurat ten rodzaj spółki to przede wszystkim:

– Fakt, że wspólnicy odpowiadają za losy podmiotu tylko i wyłącznie do wysokości wniesionego do niej kapitału. Tym samym ich majątki prywatne są chronione.

– Ten rodzaj spółki jest dość elastyczny. Zasady jej prowadzenia pozwalają na wiele, będzie to więc odpowiednia opcja zarówno dla mniejszych jak i trochę większych firm.

– Jedną z głównych zalet spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Hiszpanii jest to, że wymagany jest na start stosunkowo nieduży kapitał początkowy. Wynosi on około 3000 EURO.

– Aby możliwe było założenie takiej spółki konieczny jest Numer Identyfikacji Podatkowej Cudzoziemca. Zaczynając więc wszelkie kwestie formalne związane z rejestracją firmy, już na samym starcie dobrze jest się o niego postarać.

– Podstawowym dokumentem na start jest umowa spółki, czyli dokument zawierany przez wspólników. Umowa spółki, a także jej status muszą zostać sporządzone w formie aktu notarialnego.

Potrzebujesz pomocy w założeniu firmy w Hiszpanii? Skontaktuj się – https://biuroksiegowewhiszpanii.pl/