Komplet wypoczynkowy z tej samej linii, czy nie od pary? Jak dobierać do siebie fotele i kanapy do salonu

Zestaw wypoczynkowy to świetny pomysł dla każdego salonu. Jeśli chcemy się na niego zdecydować, to powinniśmy odpowiednio przygotować się do tego. Niektórzy z nas są perfekcjonistami, którym zdecydowanie będą odpowiadały już stworzone komplety, w których kanapa do salonu i fotele są stworzone w identycznym stylu. Inni natomiast gustują w przeróżnych wariacjach, które pozwalają im poczuć się niezwykle luźno we własnym domu. Na co się zdecydować oraz jak dobrać do siebie meble tak, aby pasowały? Podpowiadamy!

 

Kanapy do salonu i fotele z jednego kompletu

Jeden i ten sam komplet to najlepsza opcja dla perfekcjonistów, którzy uwielbiają harmonię i ład. Niektórym osobom może takie podejście do aranżacji salonu kojarzyć się ze zbyt poważnym, wręcz muzealnym podejściem. Nie mniej, trzeba przyznać, że zapewnia ono pomieszczeniom elegancję i świetnie nadaje się do wnętrz w nowoczesnym oraz klasycznym stylu. W takim wypadku kanapy do salonu i fotele będą pochodziły z jednej linii stylistycznej i będą niemal identyczne.

 

Ciekawym sposobem na urozmaicenie nowoczesnej przestrzeni w wyrafinowany sposób jest postawienie na komplet z nowoczesnym narożnikiem. Pozwoli to wprowadzić bardzo charakterystyczny dla modernistycznego wnętrza element, jakim jest narożnik, ale tym samym nie pozostawać na tym jedynym tylko meblu wypoczynkowym. Świetnie w jego towarzystwie będą się prezentowały pufy. Pamiętajmy jednak, że jest to opcja najlepsza dla większych salonów, zdecydowanie zajmie dużo miejsca. Jeśli jednak często mamy gości i posiadamy miejsce, to lepszej opcji nie znajdziemy.

 

Kanapy do salonu nie dla perfekcjonistów

Wiele osób może nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, że możemy stworzyć taki zestaw wypoczynkowy, który w ogóle nie pochodzi z jednej i tej samej linii stylistycznej. Inni jednak bardzo dobrze wiedzą jak łączyć ze sobą różne sofy do salonu i fotele tak, aby osiągnąć, jak najlepszy efekt. Jak nazywa się styl, który polega na takim właśnie podejściu do aranżacji? Oczywiście elektyczny!

 

Stwarza on niesamowitą atmosferę w naszym salonie. Z jednej strony panuje w nim chaos a z drugiej ład. Nigdy nie powinno być tak, że jedno albo drugie z tych dwóch wygrywa. Musi być to idealnie zrównoważone, tylko wtedy osiągniemy elektyczny efekt. Jeśli chodzi o komplety wypoczynkowe, to mamy naprawdę szerokie pole do popisu. Możemy wprowadzać w przeróżne ciekawe zestawienia zarówno klasyczne, jak i nowoczesne kanapy. Tutaj ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

Styl elektyczny – jak dobrać sofę do salonu i fotele?

Odejście od przyjętych ram i wyznaczonych linii aranżacyjnych to nie lada wyzwanie, ale jak pozna się pewne zasady, to nie powinno ono nam sprawiać problemów. Po pierwsze, decydując się na komplet wypoczynkowy nie do pary, powinniśmy pamiętać, że każdy jego element, czyli kanapa do salonu oraz fotele, powinny idealnie ze sobą współgrać. Pierwszą możliwością jest zdecydowanie się na jeden i ten sam styl, ale w całkowicie innych kształtach i barwach. Jeśli posiadamy więc dwie nowoczesne kanapy, to każda z nich może mieć inny kolor i kształt, a także wzór i gramaturę. Ważne jest to, aby działać na zasadzie pasującego kontrastu. Wtedy cały ład zaczyna być uporządkowany.