Beton architektoniczny do tworzenia mebli ogrodowych

Beton architektoniczny jest bardzo wdzięcznym materiałem. Mając określoną formę w dość prosty i szybki sposób można odlać z niej dowolny kształt wykorzystując kupioną zaprawę cementową. Dlatego też tak wiele osób próbuje na własną rękę wykonywać różnego rodzaju projekty DIY, które potem mogą stanowić niesamowitą dekorację domu czy też ogrodu. Trzeba też przyznać, że beton stał się niesamowicie modny. To jak się prezentuje idealnie można wpisać w nowoczesny design, minimalizm, styl industrialny, a także pewną surowość, jaką coraz chętniej prowadzamy do naszych projektów. Z betonu mogą być również wykonane elementy architektury ogrodowej.

 

Beton w ogrodzie na wiele różnych sposobów

 

Niektóre z przedmiotów możemy spróbować wykonać samodzielnie, mogą to być chociażby różnego rodzaju donice, które zdobią nasze altany, tarasy i stanowią wspaniałe uzupełnienie każdego projektu. Takie donice możemy oczywiście też kupić, jeśli tylko taka stylistyka nam odpowiada. Pięknie prezentują się również stoły piknikowe betonowe, które są trwałe, solidne i co do których nie musimy się obawiać, czy ich nam nie zdmuchnie z posesji. Takie stoły parkingowe betonowe mogą dodatkowo posiadać ławki, które będą wyłożone drewnem w dowolnym wybarwieniu. Dzięki takim stołom oraz ławkom można bardzo szybko zaaranżować w swoim własnym ogrodzie przestrzeń do wypoczynku i do spędzania wolnego czasu.

fot: https://www.artbud.pl/pl/p/Stol-betonowy-parkingowy-/34666

Warto wiedzieć o tym, że beton w swojej surowej formie jest szary, ale na etapie produkcji można do jego struktury dodać pigmenty koloryzujące. Jeśli natomiast kupimy już gotowy produkt i stwierdzimy, że chcielibyśmy nadać mu inny kolor- to również jest możliwe. W sklepach i marketach budowlanych znajdziemy specjalistyczne farby do betonu, które dość mocno wnikają w jego strukturę, tym samym tworząc pięknie prezentujący się kolor- taki, jaki sobie wymarzyliśmy. Sprawą oczywistą jest to, że beton jest trwałym materiałem, który nie wymaga żadnych zaawansowanych zabiegów pielęgnacyjnych- tak naprawdę nawet nie wymaga impregnacji.