Białe meble, czyli aranżacje w stylu…

białe meble

Białe drewniane meble od kilku sezonów cieszą się ogromną popularnością. Ten fakt nie będzie zaskakujący, jeśli zastanowimy się w jak wielu aranżacjach można wykorzystać meble w tym kolorze. Białe wyposażenie świetnie sprawdza się zarówno w łazienkach, kuchniach, salonach, sypialniach, jak i pokojach dziecięcych. Zatem w zasadzie w każdym domowym pokoju mogą stanąć modne, białe meble.

Salon w stylu romantycznym

Białe meble doskonale nadają się do aranżacji pomieszczeń w romantycznym stylu. Meble takie powinny charakteryzować się lekkością oraz smukłą sylwetką. Będą miały także misterne dekoracyjne elementy. Te meble przypominają w swojej stylistyce „ludwiki”. W proponowanej aranżacji w salonie znalazły się dwa fotele oraz drewniany eliptyczny stolik w tym stylu. Przy stoliku stoi obszerna, miękka kanapa z tapicerką w białym kolorze. Taki kolor mają także koronkowe zasłony w oknach. Na podłodze leży beżowy dywan z długim włosiem a w rogu pokoju znajduje się ozdobny kominek a na nim wazon pełen świeżych kwiatów.

Sypialnia w stylu nowoczesnym

W tej nowoczesnej sypialni meble to połączenie bieli z kolorem naturalnego drewna. Białe elementy są lakierowane na wysoki połysk, zaś drewno ma matowy, naturalnych odcień. Szafa i komoda wykonane z drewna, mają białe frontony. Rama łóżka jest także połączeniem bieli i drewna. Szafa jest drewniana trójdrzwiowa. Jeden drzwi wypełnia lustro, dwoje pozostałych ma białe frontony w połowie wysokości przecięte drewnianym pasem. Wszystkie meble mają kształt prostopadłościanów. Na podłodze z jasnoszarych płytek leży beżowy, sznurkowy dywan oraz pufa, także stylizowana na sznurkową. Ściany mają nieco kremowy odcień.

Kuchnia w stylu prowansalskim

W tej kuchni także dominuje połączenie bieli i drewna, ale tym razem drewno ma ciepły kolor z nutami pomarańczowego. Białe meble z ozdobnymi żłobieniami zajmują trzy z czterech ścian kuchni. Wiszące szafki mają przeszklone frontony. W meble wkomponowana jest biała lodówka pod zabudowę. Blat kuchenny ma kolor drewna. Na środku znajduje się wysepka w identycznych kolorach z płytą indukcyjną i okapem nad nią. Za wysepką imitacja kominka, natomiast przed nią stół oraz krzesła z tapicerką w fioletowe kwiaty. Ściany kuchni wyłożono kremowymi płytkami. Elementy dekoracyjne mają lawendową barwę.

To zaledwie kilka przykładów wykorzystania białych mebli w aranżacji wnętrz w różnym stylu. Mogą one stać się punktem wyjścia do dalszych eksperymentów z tym kolorem i tworzenia kolejnych przestrzeni wypełnionych białymi meblami.

Wybierz białe meble do swojego salony, sypialni czy też kuchni. Odwiedź: https://polanomeble.pl/43-meble-biale