Sofa czy narożnik do salonu?

Mecz piłki nożnej w domowym zaciszu? Telewizor emitujący krystalicznie czysty obraz? Jest! Ulubione przekąski i napoje? Są! Przyjaciele z którymi dzielimy sportowe emocje? Najważniejsi. Ale czy będzie wam wygodnie? A może romantyczny wieczór? Lampka wina, gorzka czekolada, nastrojowa muzyka i Ta osoba… Warto takim chwilom zapewnić komfortową przestrzeń. Podpowiadamy jak wybrać sofę czy narożnik do Waszego salonu.

Sofa – mniejsze przestrzenie i mobilność

Kształty i rozmiary sofy pozwalają na naprawdę dużą dowolność w kwestii tego jakie miejsce zajmie w naszym salonie. Zwykle pełni funkcję wypoczynkowej wyspy na środku pokoju lub zajmuje jedną, wybraną ścianę. Sofa to doskonały wybór, jeżeli często przemeblowujemy swoją przestrzeń. Lepiej się sprawdzi w mniejszych pokojach lub tam, gdzie nie moglibyśmy ustawić jej pod ścianą. Rozkładana będzie pełnić podwójną funkcję miejsca do siedzenia w dzień i dwuosobowego lóżka w nocy.

Narożnik – centrum salonu

Zwykle są dosunięte do ściany, ale wcale tak nie musi być. Mogą byś ustawione na środku pokoju tworząc centrum wokół której kształtuje się reszta pomieszczenia. Wszystko zależy od tego jak dużą przestrzenią dysponujemy. Przed zakupem narożnika warto przemyśleć czy faktycznie sprawdzi się on w naszym salonie, zwłaszcza że zajmuje zwykle dwie prostopadłe ściany.

Z drugiej strony, tak jak sofa, narożnik może pełnić funkcję całkiem obszernego miejsca do spania ze sporym schowkiem na pościel. W ciągu dnia umożliwia relaks w pozycji leżącej, półleżącej czy siedzącej. Tym w wersji modułowej możemy samodzielnie nadawać ostateczny kształt

Jak wybrać?

Staramy się stworzyć idealną przestrzeń do wspólnych zabaw, wypoczynku, dyskusji. Niejednokrotnie miejsce w którym poczynają się jedne z naszych najważniejszych projektów… Warto aby pozostała strefą komfortu w której czujemy się swobodnie i pewni siebie.

Sofa czy narożnik do salonu to zwykle mebel, pod który będziemy urządzać całe pomieszczenie. Dlatego należy wybrać taki kolor obicia, który albo będzie neutralny, albo nie będzie gryzł się z duchem naszego salonu. Szeroki wybór zestawów wypoczynkowych znajdziecie w sklepie vero pod tym adresem: https://www.vero.pl/sofy-do-salonu/. Wybór tak ważnego mebla to wypadkowa budżetu, naszych oczekiwań i charakteru pomieszczenia w którym się znajdzie. Poważnie przemyślmy jaki mebel będzie nam towarzyszył przez lata, często w wielu ważnych chwilach naszego życia.

Dodatki i akcesoria – twój mebel nie jest samotną wyspą

Dobrym dodatkiem do narożnika i sofy będzie zestaw wygodnych poduszek, które zwiększą komfort naszego wypoczynku. Możemy też rozważyć dobór podnóżka lub pufy. Stolik lub ławostół pozwoli  nam cieszyć się ulubionymi przekąskami i napojami bez konieczności częstego opuszczania okolicy naszego relaksu. Podobnie dzięki małej szafce obok znajdzie się miejsce na pilot do telewizora czy zestawu audio, ulubione książki czy najnowsza prasa. Oczywiście wszystkie dodatki dobieramy mądrze, tak, aby niepotrzebnie nie zapełnić cennej przestrzeni.