Jak urządzić małą łazienkę?

Tricki do małej łazienki

Dawne budownictwo mieszkaniowe często zakładało powiększenie przestrzeni kuchennej kosztem zmniejszenia łazienki, dlatego też wiele osób ma u siebie małe łazienki. Jeśli chcemy by wydały się one większe warto zastosować kilka tricków.

Kontrastujące ściany

W przypadku małej łazienki duże znaczenie będzie miał kolor ścian, warto pomalować trzy ściany jednym kolorem, zaś na ostatnią nałożyć kolor kontrastujący. Dobrym wyborem dla małej łazienki jest powiększająca optycznie biel oraz szarości, dla których ścianą kontrastową może być czarna lub ściana w dowolnym „żywym” kolorze.

Lustro największy sprzymierzeniec małej łazienki

W małej łazience dobrze jest zamontować duże lustro, dzięki odbiciu światła lustro optycznie powiększy każdą łazienkę.

Prysznic, którego nie widać

Tym co często zabudowuje optycznie łazienki jest kabina prysznicowa, dlatego warto zadbać o prysznic z przeźroczystymi ścianami, z brodzikiem wbudowanym w podłogę.

Wiszące meble i armatura

Aby nie tworzyć wrażenia zabudowanej przestrzeni należy pamiętać, aby zainstalować podwieszaną muszlę toaletową, szafki w łazience czy zlew również powinny być podwieszane, jeśli nie będą się one bezpośrednio łączyć z podłogą sprawią wrażenie, że pomieszczenie będzie wydawało się większe.

Geometria sprzyja małym łazienkom

Wybierając meble i armaturę dla małych łazienek warto wybierać przedmioty o geometrycznych kształtach i prostej formie, bez jakichkolwiek zdobień, które mogłyby przytłaczać w małej łazience.