Dodatki, które ożywią twoje wnętrza

Nadaj charakter swoim wnętrzom

Każdy kto buduje własny dom lub remontuje mieszkanie przegląda katalogi poświęcone pięknym wnętrzom, niejednokrotnie marząc, aby i ich dom tak wyglądał, jednak gdy przychodzi do urządzania okazuje się, że aranżacji brakuje tego czegoś, co nadałoby jej charakter i niepowtarzalny klimat, zwykle tym czymś są detale, które na pierwszy rzut oka wydają się nieistotne, ale w szerszej perspektywie mogą znacząco zmienić wygląd wnętrza. Oto kilka szczegółów i pomysłów na dekoracje, które mogą zmienić wystrój pomieszczeń:

Szklane flakony – jeśli sądzicie, że flakony są jedynie po to, by trzymać w nich kwiaty, to grubo się mylicie. Zacznijmy od tego, że flakony mogą mieć finezyjne kształty i kolory, a to oznacza, że są istotnym elementem dekoracyjnym. Przeźroczyste flakony mogą posłużyć jako świeczniki, można także wypełnić je kamieniami, szklanymi kulkami, muszelkami czy kolorowym piaskiem, co uczyni z nich wspaniałą dekorację.

Ramki na zdjęcia – to często widywany element domu, na który właściciele zupełnie nie zwracają uwagi. Kupując ramki na zdjęcie nie myślą o tym, czy będą one pasowały do estetyki całego pomieszczenia, a kolor ramek, materiał z jakiego zostały wykonane oraz umieszczenie ich w przestrzeni pokoju może mieć niebagatelne znaczenie dla całej aranżacji.

Oświetlenie – rzeczą niezwykle istotną w każdej aranżacji wnętrza jest jego oświetlenie, liczy się kąt padania światła, jego natężenie. Istotna jest też sama lampa, która doda wiele uroku wnętrzom, musi jednak pasować do całości designu.