Budowa domu

Fundamenty

Fundamenty są jednym z najistotniejszych elementów każdego domu, to od ich prawidłowego wykonania zależy czy dom będzie bezpieczny i będzie nadawał się do zamieszkania. Fundamenty zwłaszcza na terenach gdzie w podłożu znajduje się dużo wody oraz gdzie grunt jest mało stabilny stanowią muszą zostać wykonane według określonych norm, aby zapobiec przenikaniu wilgoci do piwnicy, podtopieniom czy obsuwaniu się gruntu. Często w takich przypadkach przed wylewaniem fundamentów konieczne jest odpowiednie przygotowanie podłoża.

Ściany

Przez długie lata w budownictwie panowało przekonanie, że im grubsze ściany, tym dom cieplejszy. Współczesna technologia budowy odchodzi jednak od tych zasad. Chcąc mieć ciepły dom należy odpowiednio go zaizolować. Oczywiście grubsza warstwa styropianu, jednego z podstawowych materiałów ociepleniowych sprawi, że ściany będą grubsze.

Dach

Przez dach ucieka znaczny procent ciepła z budynku, dlatego należy zadbać o odpowiednie ocieplenie dachu, zwłaszcza jeśli planujemy w budynku zaaranżować poddasze użytkowe.