Toaletka w trzech odsłonach

Sypialnia jest pomieszczeniem, w którym często konieczny jest kompromis między kobiecymi falbankami, tiulami i pastelowymi, romantycznymi kolorami a ascetyczną surowością i minimalizmem.

Klasyczne materiały

Jeśli chcemy urządzić sypialnię, która zadowoli gusta obydwu lokatorów, możemy zrobić to na wiele sposobów. W każdym przypadku warto postawić jednak na solidne wykonanie i, niezależnie od stylu, wybrać meble z litego drewna. Dlaczego? Trwałe i ponadczasowe będą nam służyć przez lata. Nie wypaczą się, nie popsują, przetrwają małe dzieci, psy i koty bez uszczerbku dla swojej urody. Niezależnie więc od tego, czy zechcemy naszą sypialnię wyposażyć z meble dębowe z litego drewna, brzozowe, sosnowe czy inne, zwróćmy uwagę na jakość wykonania i ich wytrzymałość.

Gdzie ten kompromis?

Sypialnię, w której zbiegają się dwa różne spojrzenia na świat, dobrze urządzić jest w stylu tradycyjnym. Na tyle prostym w formie, że zaakceptuje ją mężczyzna i nie tak minimalistycznym, żeby lubiącą miękkie faktury i okrągłości kobietę zniechęcić do tego pomieszczenia.

Wybierzmy potrzebne meble – łóżko, szafę, szafki nocne i komody. A ponieważ wiele pań marzy o prawdziwie buduarowej toaletce, dopasujmy ją stylem lub kolorem do pozostałego wyposażenia sypialni, pozwalając jednak na odrobinę romantyzmu.

fot: https://polanomeble.pl/meble-brzozowe/117-szafka-nocna-siena.html

Kobieca toaletka

Białe meble to kwintesencja romantyzmu w czystej postaci. Dlatego jeśli nie wchodzą w grę gięcia, obłości czy wyrafinowane zdobnictwo, chociaż w ten sposób warto zaakcentować kobiecą odmienność. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby do kompletu mebli w kolorze orzechowym na przykład, dokupić toaletkę dokładnie z tej samej kolekcji, lecz właśnie białą. Kiedy kompromis może być większy, do białego koloru „dorzućmy” styl angielski – owalne lustro toaletki, kwiecisty fotel i charakterystyczna pościel wystarczy, żeby nadać ton nawet ascetycznemu pomieszczeniu. Z nawet minimalistycznymi meblami świetnie łączy się styl barokowy – tu oprócz owalu lustra, niewielkich szufladek i innych ozdobników, pożądane są wszelkie gięcia i fantazyjne krzywizny.