Płytki wielkoformatowe w łazience

Duży rozmiar płytek w łazienkach jest bardzo efektownym rozwiązaniem, które coraz częściej znajduje swoje zastosowanie w naszych domach. Pasują niemal do każdej aranżacji wnętrz. Ich montaż wymaga jednak pewnej wiedzy i umiejętności. Jak więc montować płytki wielkoformatowe? W jakiej łazience sprawdzą się najlepiej?

Wyposażenie łazienek – płytki wielkoformatowe

Wykorzystanie płytek o dużych rozmiarach jest bardzo modne wśród osób, które wykańczają swoją łazienkę. Największą popularnością cieszą się płytki łazienkowe montowane na podłodze, jednak coraz częściej można się spotkać z tym, że są one układane również na ścianach. Ich niekwestionowaną zaletą jest fakt, że optycznie powiększają przestrzeń, wprowadzają do niej harmonię i nowoczesny wygląd, jednak ze względu na swój duży rozmiar nie pasują do każdej łazienki.

W jakich łazienkach stosować płytki wielkoformatowe?

Płytki łazienkowe o dużych rozmiarach sprawdzą się najlepiej w przestronnych pomieszczeniach. Efektownie będą się prezentowały także w pomieszczeniach o średniej wielkości – wtedy wizualnie jeszcze bardziej powiększą łazienkę. Płytki wielkoformatowe nie nadają się jednak do małych łazienek. Duży rozmiar płytek na małej powierzchni sprawi przytłaczające wrażenie i będzie potęgować wrażenie ciasnoty pomieszczenia.

Wyposażenie łazienek nie jest prostą sprawą, jednak mając średnią albo dużą łazienkę, warto zdecydować się na płytki wielkoformatowe. Uzyskana w ten sposób gładka i jednolita powierzchnia będzie idealnie pasowała do wyposażenia i wykończenia wnętrz w stylu nowoczesnym i minimalistycznym. Odpowiednio dobrana faktura i kolorystyka płytek wielkoformatowych sprawdzą się także w przypadku wnętrz urządzonych w stylu klasycznym.

Największy wybór płytek wielkoformatowych można znaleźć na stronie www.mirad.pl.

Montaż płytek wielkoformatowych

Wbrew pozorom montaż płytek wielkoformatowych nie należy do łatwych, wymaga też wiedzy i wprawy. Powinno się je układać na idealnie wyrównanym podłożu, dlatego przed ułożeniem płytek łazienkowych na podłodze konieczne jest zastosowanie mas samopoziomujących, a w przypadku montażu na ścianach używa się zapraw wyrównawczych. Dopuszczalna różnica poziomów na odcinku 2 metrów nie powinna przekraczać 3 mm.

Zaprawa klejowa powinna charakteryzować się wysokim stopniem odkształcalności, wtedy zniweluje działanie nacisków w trakcie eksploatacji i zapobiegnie pękaniu okładziny. Grubość warstwy sklejenia powinna wynosić od 5 do 20 mm.

Płytki wielkoformatowe to ciekawa propozycja

Płytki łazienkowe o dużych rozmiarach pięknie prezentują się w przestronnych łazienkach, w których optycznie powiększają pomieszczenie i współgrają z aranżacją wnętrza. Warto jednak przed zakupem przygotować projekt łazienki, aby jak najtrafniej dobrać kolor i fakturę płytek.