Oryginalny i niesztampowy dom

Posiadanie nietypowego domu, który będzie budził podziw i zazdrość przechodniów oraz odwiedzających go gości to marzenie wielu inwestorów. Jest to cel, który część osób wyznacza sobie już na etapie budowy domu. Chcąc mieć pewność, że będzie on inny od wszystkich należy zwrócić uwagę na każdy detal: począwszy od odpowiedniego projektu, przez ciekawą aranżację wnętrz, aż po rozplanowanie ogrodu.

Chcąc mieć nieszablonowy dom warto poszukać inspiracji, które nadadzą ton działaniom i będą stanowiły myśl przewodnią dla całości inwestycji. Pamiętajmy także, że nietypowy dom musi być przede wszystkim funkcjonalny, ma być naszą ostoją, miejscem odpoczynku i przestrzenią, w której będą się wychowywały nasze dzieci. Dlatego decydując się na niecodzienne rozwiązania miejmy zawsze na uwadze ich praktyczny wymiar.

Pierwszym krokiem w osiągnięciu celu jakim jest posiadanie nietypowego domu – jest odpowiedni projekt. Jeśli chcemy, aby nasz dom się wyróżniał nie możemy skorzystać z gotowych projektów domu, ale musimy złożyć zamówienie u architektach, który przygotuje unikatowy projekt budynku.  Chcąc mieć wyjątkową budowlę dobrze jest poinformować o tym projektanta i dać mu pełną swobodę twórczą lub jeśli mamy konkretną inspirację, której realizacją ma być nasz dom – warto wskazać mu kierunek działań. Pamiętajmy też, że oryginalny nie zawsze znaczy ogromny.

A zamawiając projekt dobrze jest rozważyć projekt energooszczędnego lub nawet pasywnego domu – jest to bowiem przyszłość budownictwa. O ile o pozostałe etapy tworzenia fantazyjnego domu możemy zadbać samodzielnie, o tyle w przypadku jego projektu musimy skorzystać z usług osoby posiadającej odpowiednie uprawnienia do jego stworzenia.

 

Gdy budynek będzie już gotowy należy przejść do drugiego etapu realizacji niecodziennego domu, czyli wystroju wnętrza. Tutaj także możemy skorzystać z pomocy profesjonalnego architekta wnętrz lub urządzić je samodzielnie według naszej wyobraźni. Jeśli chcemy by nasze wnętrza były inne niż wszystkie nie możemy kupić gotowych mebli, bo są to znane i powtarzane wzory. Dla nietypowych wnętrz najlepszym rozwiązaniem będą – meble na zamówienie w Krakowie.

 

Ostatnim elementem, o którym nie możemy zapomnieć jest obejście. W zakresie architektury zieleni także możemy zatrudnić specjalistów, ale jeśli lubimy prace ogrodowe sami także możemy spróbować stworzyć oryginalne kompozycje,  które będą stanowiły wspólną całość zarówno z aranżacją wnętrz, jak i projektem naszego budynku.