Nowoczesny dom typu stodoła ze skosami

Nowoczesne domy to takie, których bryła nawiązywać ma do geometrycznych, raczej „kanciastych” figur. Próżno w wyglądzie zewnętrznym takich domów szukać zaokrągleń czy elementów zdobniczych. Takie domy są z reguły proste w swojej konstrukcji. Nie oznacza to jednak, że zawsze muszą być one nudne i typowe. Przykładem ciekawego i ostatnimi czasy coraz bardziej popularnego projektu domu, jest budynek typu stodoła. Prosty konstrukcyjnie, ale zapewniający swoim mieszkańcom dużo przestrzeni.

 

Jeśli taka stodoła ma jeszcze zaprojektowane skosy, taras czy okna dachowe, to staje się ona dowodem na to, że domy o prostych konstrukcjach wcale nie muszą być nudne i sztampowe.

Na potwierdzenie tych słów przedstawiamy pomysł na nowoczesny dom typu stodoła ze skosami, wizualizację tego projektu można znaleźć tutaj – Nowoczesna stodoła projekt skośny 2.

Aby móc wznieść ten dom konieczne jest podsiadanie działki o minimalnych wymiarach 5,55 ara. Zabudowa ma powierzchnię 197,00 m2 a ostateczna powierzchnia użytkowa tego domy wynosi 176,44 m2.

W tej konstrukcji mamy do dyspozycji dwa piętra domu, garaż i taras. W budynku zostały zastał zastosowany wielospadowy dach. Od frontu budynku znajduje się wjazd do garażu, w którym przewidziano miejsce dla dwóch samochodów oraz drzwi wejściowe ukryte w podcieniu. Od strony południowej zostały zaprojektowane duże przeszklenia, aby w ciągu dnia do domu docierało jak najwięcej naturalnego światła. Boczna lewa elewacja (tak, które powinna być usytuowana od południa) zawiera także drzwi balkonowe prowadzące na drewniany taras. Cała elewacja została oparta na trzech barwach: białej, szarej oraz kolorze naturalnego drewna, które stosowane jest we wnękach okiennych i drzwiowych, jako materiał wykończeniowy elewacji.

Ten projekt przewiduje w domu 3 łazienki oraz 3 sypialnie. Na parterze znajdować się ma salon z kuchnią i spiżarnią, jadalnia, jedna z łazienek, gabinet oraz garderoba. Drugie piętro zostało pomyślane bardziej jako przestrzeń prywatna. Znajduje się tutaj sypialnia z własną łazienką i garderobą. Dwie pozostałe sypialnie oraz łazienka przez, która wchodzi się do pralni.

To na co warto zwrócić uwagę w przypadku tego budynku to duże nastawienie na funkcjonalność, świadczyć może o tym choćby to, że architekt zatroszczył się o takie pomieszczenia jak spiżarnia, garderoba czy pralnia. Są to pomieszczenia, o których wiele osób nie myśli wybierając projekt domu, a okazują się one w codziennym życiu wręcz niezbędne.