Mieszkania do wynajęcia w Krakowie – jak wybrać najlepsze?

Wynajem mieszkania, szczególnie w tak dużym mieście, jakim jest Kraków, to naprawdę korzystne rozwiązanie – masz bardzo szeroki wybór ofert, zawsze możesz zrezygnować z wynajmu i nie zadłużasz się na kolejne 30 lat. Jednak jak wybrać najlepszy lokal na wynajem tak, aby stał się on nowym domem?

Mieszkania do wynajęcia – w Krakowie króluje PRL

Każdy, kto chociaż raz próbował szukać nowego mieszkania na wynajem poprzez popularne strony internetowe czy media społecznościowe wie, że w Polsce (a szczególnie w Krakowie) nadal króluje wykończenie wnętrz rodem z PRL-u. Bardzo ciężko znaleźć mieszkanie w dobrej lokalizacji, za rozsądną cenę i w aranżacji, która nie przyprawia o zawrót głowy.

Nie mamy nic przeciwko meblościankom, ciemnej kolorystyce czy wszechobecnym wykładzinom, nie stworzą one jednak komfortowej i przyjaznej atmosfery do pracy, odpoczynku oraz codziennego życia.

zdj: https://www.herbewo.krakow.pl/do-wynajecia-apartamenty/

Warto szukać przestronnych mieszkań, o jasnej i stonowanej kolorystyce oraz przynajmniej w miarę nowoczesnym wykończeniu. Najlepiej sprawdzi się ponadczasowy i stylowy minimalizm Zapewni Ci harmonię i dobre samopoczucie, dzięki czemu poczujesz się jak u siebie w domu.

Lokalizacja jest bardzo ważna

Szukając idealnego dla siebie mieszkania na wynajem, warto wziąć przede wszystkim pod uwagę lokalizację. Największą popularnością cieszy się centrum i jego okolice. Trudno się temu dziwić – jest ono świetnie połączone komunikacyjnie z każdą częścią Krakowa, a w najbliższym sąsiedztwie znajdują się duże sklepy, kluby, najlepsze restauracje, kina oraz teatry. Jest to naprawdę duże ułatwienie, więc jeśli przeglądasz mieszkania do wynajęcia w Krakowie, poważnie zastanów się nad tymi położonymi w Śródmieściu.

Sprawdź wcześniej właściciela

Zanim zdecydujesz się na jakieś mieszkanie, dobrze sprawdź osobę, od której będziesz je wynajmować. Nawet najlepsze i najpiękniejsze mieszkanie nie będzie Ci sprawiało przyjemności i nie stanie się Twoim domem, jeśli nie będziesz mógł porozumieć się z właścicielem.

Z tego względu coraz bardziej popularne stają się firmy oferujące wynajem. Łatwo też sprawdzić o nich opinie w internecie, co da Ci gwarancję spokojnego i bezkonfliktowego najmu.