Jak czyścić nowoczesne narożniki i sofy?

Spośród wszystkich mebli składających się na domowe wyposażenie, nowoczesne narożniki i sofy należą do tych najczęściej użytkowanych, bowiem to właśnie na nich śpimy, odpoczywamy w ciągu dnia, przyjmujemy gości, a także spędzamy czas z rodziną. Nic więc dziwnego, że łatwo o ich zabrudzenie lub podniszczenie. Kiedy już do tego dojdzie nie chwytajmy za pierwszy lepszy środek czyszczący, gdyż może on tylko pogorszyć sytuację. W niniejszym artykule podpowiadamy, jak odpowiednio czyścić nowoczesne sofy i narożniki oraz sprawić, by służyły nam one jak najdłużej, zachowując funkcjonalność oraz estetyczny wygląd.

 NOWOCZESNE NAROŻNIKI I SOFY CZYLI SERCE DOMU

 Trudno wyobrazić sobie nasze codzienne życie bez estetycznych i funkcjonalnych narożników oraz sof.  Wpływają one nie tylko na wygląd domu, stanowiąc jego wizytówkę, ale również na życie codzienne domowników. W dzisiejszych czasach stanowią centrum rodzinnego życia w niemal każdym domu. Tym bardziej ważne jest to, by należycie o nie dbać.

REFRESHING TAPICERKI

O ile nie zawsze mamy wpływ na zużywanie się systemów rozkładania i ich elementów, z łatwością możemy zadbać o zewnętrzną część naszej sofy lub narożnika. Mowa oczywiście o tapicerce, która najbardziej wystawiona jest na zabrudzenia oraz zużycie.

Sposób czyszczenia oraz pielęgnacji wybieramy w zależności od materiału z którego jest wykonana. Nie istnieją uniwersalne środki, które możemy zastosować do każdego rodzaju tapicerki. Warto o tym pamiętać zanim przystąpimy do czyszczenia.

Zasady są bardzo proste – tapicerki zawierające wełnę najlepiej czyścić za pomocą detergentów o pochodzeniu innym, niż alkaliczne. W przypadku tych ze sztucznych włókien stosujemy wodę o temperaturze pomiędzy 30 a 40°C stopni, natomiast naturalne czyścimy detergentami o naturalnym pH.

Co z trudnymi do zmycia plamami? Jak twierdzą eksperci te najlepiej czyścić za pomocą mydła z wodą, niezależnie od rodzaju tapicerki. Jeśli jednak ta metoda się nie sprawdza, warto sięgnąć po specjalistyczne detergenty. Pamiętajmy, żeby przed ich użyciem zapoznać się z informacją producenta.

W przypadku trudniejszych plam może sprawdzić się również czyszczenie parowe. Musimy mieć  jednak świadomość, że jest ono przeznaczone tylko i wyłącznie do grubszych tkanin. Te cieńsze może poważnie uszkodzić.

ZAMIAST CZYSZCZENIA

 Wielu kłopotliwych zanieczyszczeń unikniemy zaopatrując się w narzuty na nasze meble. Stanowią one nie tylko ochronę dla mebli, ale także stylowy dodatek do wnętrza, który nie pozostaje bez wpływu na jego atmosferę. Z całą pewnością docenią je rodziny z dziećmi, w których poplamione meble to codzienność. W przeciwieństwie bowiem do mebli i materiałów, z których są wykonane, narzuty możemy łatwo wyprać.

Posłużą nam też na co dzień, jeśli nie mamy zbyt dużo czasu na ścielenie łóżka. Stylowe, designerskie narzuty doskonale pasują do nowoczesnych narożników, które zapełniają obecnie rynek meblarski (przykładem może być tu oferta sklepu Smartsofa, którą znajdziecie w tym miejscu: www.vero.pl/nowoczesne-sofy). Z całą pewnością znajdziemy wśród nich coś dla siebie. Bez względu na to jednak, jakie meble wybierzemy, pamiętajmy o ich czyszczeniu nie tylko od święta, ale również na co dzień. Takie meble posłużą nam znacznie dłużej.