Czego nie może zabraknąć w domu?

Kinga: nie wyobrażam sobie salonu bez narożnika. Wiem, że nie każdy ze względu na metraż może sobie na taki wypoczynek pozwolić, jednak mając porównanie do zwykłej kanapy mogę śmiało stwierdzić, że takowej już bym mieć w domu nie chciała. Narożnik jest duży i wygodny. Uwielbiam wieczorami usiąść sobie, wyprostować na nim nogi i czytać książkę. Pomieści normalnie kilka osób, ale jest też wygodny i duży do spania, więc jak mamy gości, którzy chcą u nas nocować, to nie ma najmniejszego problemu.

 

Marek: myślę, że jak miałbym wybrać najważniejszą rzecz to byłaby to klimatyzacja. Mieszkając jeszcze w bloku na ósmym piętrze męczyłem się dość mocno w trakcie upałów. W domu jest lepiej, ale na górze już czuć różnicę. Od kiedy zamontowaliśmy klimatyzator jest o niebo lepiej. Komfort bez porównania. Już teraz nie wyobrażam sobie odpoczynku w domu bez klimatyzacji latem.

 

Karolina: od zawsze chciałam mieć dom z dużym ogrodem i kominkiem, przy którym mogłabym się grzać zimą. Nastrój, który daje kominek zawsze mnie urzekał i nawet nie było możliwości, żeby z  tego zrezygnować. Dlatego kominek to mój numer jeden w domu. Dom bez kominka wydaje mi się jakby niepełny. Jeszcze przed urządzaniem wybrałam piece jotul i to była chyba najlepsza decyzja.

 

Aneta: na pewno pomieszczenia gospodarczego. Ja w swoim trzymam nie tylko sprzęt, typu odkurzacz, żelazko, ale także zrobiłam sobie mini spiżarnię. Wszystko jest na swoim miejscu, nie muszę upychać słoików gdzieś w kuchni. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Myślę, że każda pani domu powinna mieć takie miejsce. Przeważnie w projektach domów jest to uwzględnione, ale jeśli ktoś przygotowuje projekt od podstaw, to dobrze mieć to na uwadze.

 

Kornelia: ja nie wyobrażam sobie domu bez obrazów. Puste ściany są takie … smutne! Jeśli ma być ciepło i przytulnie, to na ścianach powinno się coś znaleźć. Ja mam dużo kolorowych obrazów w białych ramkach. Wyglądają stylowo i dopełniają całe wnętrze. Dodatkowo też jestem miłośniczką poduszek – im ich więcej tym lepiej, szczególnie w sypialni.

 

Piotr: w domu musi być ekspres do kawy, koniecznie. Ja jestem smakoszem kawy i z wiekiem mam coraz większe wymagania. Zakup ekspresu do kawy z wbudowanym młynkiem to był strzał w dziesiątkę. Zapach, który unosi się z rana jest po prostu niesamowity, a dobra kawa nakręca pozytywnie na cały dzień! Moja żona kupiła sobie nawet specjalne kubki, które spełniają tez funkcję dekoracyjną w kuchni. Każdy zwraca na nie uwagę, bo są kolorowe i naprawdę fajnie się prezentują.