Co inspiruje architektów wnętrz?

Architektura wnętrz to zajęcie, które od architektów – aranżerów wymaga wiele kreatywności i nieszablonowego podejścia do danego tematu. Dlatego też muszą oni ciągle szukać nowych rozwiązań i nowych pomysłów. By ich projekty pozostawały unikatowe, a ich klienci byli zawsze zadowoleni z tego co otrzymali. Ciągłe pozostawanie kreatywnym i pełnym fantazji bywa wyzwaniem dla wielu. Dlatego też warto podejrzeć w czym architekci wnętrz znajdują swoje inspiracje.

W materiałach z którymi pracują

Pierwszym źródłem inspiracji dla aranżera wnętrz może stać się materiał, z którym pracuje. Inaczej będą wyglądały pomieszczenia, gdzie mają znaleźć się takie płytki – http://mirad.pl/, a inaczej te, w których dominującym elementem będzie parkiet, czy drewno w ogóle. Materiały, z którymi pracuje architekt mają różne kolory i faktury, mają także różne pochodzenie – a każdy z tych elementów może stać się inspiracją, która sprawi, że architekt wnętrz przystępując do dzieła stworzyć coś nieoczekiwanego i wspaniałego zarazem.

W swoich klientach

Każdy architekt wnętrz, który rozpoczyna swoją pracę w pierwszym kroku przeprowadza wywiad ze swoimi przyszłymi klientami. Jest to rozmowa o ich wizji pomieszczeń, ale także o nich samych, ich pasjach i potrzebach. Ludzie są bardzo różnorodni, mają pasje i własną wyobraźnię. Właśnie z cech charakteru, wyobraźni czy hobby swoich klientów architekt może wyciągnąć ten element, który stanie się inspiracją do stworzenia nowego wnętrza. Inspiracją, która wskaże drogę dla całej aranżacji, a ta z pewnością spodoba się zamawiającym, bowiem została stworzona z tego co stanowi ich część.

Z podróży

Podróże w różne zakątki świata może także stać się inspiracja dla tworzenia nietypowych i zachwycających wnętrz. Nie bez powodu mówimy we wnętrzarstwie o stylach takich jak japoński, skandynawski, prowansalski, grecki czy śródziemnomorski. Wszystkie te style przywędrowały z innych krajów, a przywędrowały dzięki osobom, które podróżowały i które w swoich podróżach szukały inspiracji dla tworzonych przez siebie wnętrz. Podróże są prawdziwą skarbnicą różnorodnych pomysłów i są one z tego względu niezwykle inspirujące.

Z otoczenia

Inspiracją dla stworzenia nowej aranżacji wnętrza może stać się dosłownie wszystko. Każdy element otoczenia architekta może stanowić bodziec, który uruchomi wyobraźnie i pomoże zbudować całkiem innowacyjny projekt, który spodoba się klientowi. Dlatego właśnie architekt wnętrz musi być osobą otwartą na otoczenie.